T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KASTAMONU / MERKEZ - Şehit Şerife Bacı Ortaokulu

Haberler

Haz

8.sınıfların mezuniyet programımızı okul bahçesinde gerçekleştirdik. Okul Müdürü Halit Özden'in açılış konuşmasıyla başlayan törenimize, Halk oyunları gösterisi, öğrencilerimize belge takdimi, dereceye giren öğrencilerimizin ödüllendirilmesi, okul birincisi olan öğrencimiz Nehir Yurt un konuşması ve kütüğe plaket çakması, toplu fotoğraf çekimiyle devam etti. Müzik eşliğinde eğlenen öğrenci ve velilerimize pilav ayran ikramıyla sona erdi. Törene katılan velilerimiz çocuklarının heyecanını paylaşırken öğretmenlerimiz 4 yıl emek verdikleri öğrencilerini mezun etmenin buruk sevincini yaşadı. Okul Müdürü Halit Özden emeği geçen İdareci öğretmen ve personele teşekkür ederken öğrencilere gelecek hayatlarında başarılar diledi. Velilerimize vermiş oldukları destek dolayısıyla şükranlarımı sunan Okul Müdürü Halit Özden Okul ve eğitimle ilgili bilgilerde verdi. Tüm mezunlarımıza mutlu ve başarılı yarınlar diliyoruz.

Haz

Okulumuz Türkçe öğretmeni Fethiye Bayraktar rehberliğinde hazırlanan milli mücadele temalı tiyatro gösterisinde öğrencilerimizin performansı görülmeye değerdi. Okul Müdürü Halit Özden yaptığı teşekkür konuşmasında sanata ve sanatçıya önem önem verilmesi gerektiğini belirterek öğrencilerimizin çok yönlü yetiştirmesi gerektiğini, bilgi yanında beceri ve yeteneklerinin geliştirlmesininde önemli olduğunu vurgulayarak emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür etti.

Haz

Okulumuz Türkçe öğretmeni Özlem Yıldırım ve Müzik öğretmeni Ebru YEKEBAĞCI rehberliğinde hazırlanan Şiir dinletisi ve koro okulumuz salonunda gerçekleştirildi. Milli bilinç ve milli mücadele konularının işlendiği dinleti ve koroya Öğretmen veli ve öğrencilerimiz katıldı. Okul Müdürü Halit Özden programda emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür etti.

 

Haz

Sene sonu pikniğimizi yaptık. Öğrencilerimiz gönüllerince eğlendiler. Emeği geçen Öğretmen, veli ve personelimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Yılsonu etkinlikleri kapsamında sınıflar arası bilgi yarışmalarını gerçekleştirdik. Heyecanlı anların yaşandığı yarışmada dereceye giren sınıflarımız ve öğrencilerimizi tebrik ederken katılan sınıf ve öğrencilerimize diğer etkinliklerde başarılar diliyoruz. Emeği geçen Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Okulumuz Öğrencileri tarafından evlerinden okuldan ve çevrelerinde  toplanan yaklaşık 150 kg atık kapak özel bireyler derneğine teslim edildi. Kampanya kapsamında öğretmenlerin rehberliğinde toplanan kapaklar çevre ve toprak kirliliğine sebep olmaması için dernek yetkililerine teslim edildi. Karşılığında verilen tekerlekli sandalyeyi ise ihtiyacı olan öğrenciye verildi. Daha önceki yıllarda da yapılan kampanyalardan elde edilen gelirle alınan akülü ve aküsüz tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine tesim edilmişti. Okul Müdürü Halit Özden çevre ve İklim konusunda gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilmek adına yapılan faaliyetleri önemsediğini belirterek öğrencilerimize, öğretmen ve velilerimize duyarlılıkları için teşekkür etti.

https://www.aciksoz.com.tr/haber/20440541/kastamonuda-ogrencilerden-ornek-davranis 

 

Haz

Okulumuz Öğrencileri tarafından evlerinden toplanan 104 kg atık yağ belediye başkanlığı çevre ve iklim müdürlüğüne teslim edildi. Kampanya kapsamında öğretmenlerin rehberliğinde toplanan atık yağlar çevre ve su kirliliğine sebep olmaması için belediye yetkililerine teslim edildi. Okul Müdürü Halit Özden çevre ve İklim konusunda gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilmek adına yapılan faaliyetleri önemsediğini belirterek öğrencilerimize, öğretmen ve velilerimize duyarlılıkları için teşekkür etti.

Haz

Sene sonu Görsel Sanatlar, Teknoloji Tasarım, Matematik ve İngilizce derslerinden öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimiz tarafından hazırlanan eserlerden oluşan sergimizi yaptık. Emeği geçen Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Haz

6. ve 7.sınıflar kermesimizi yaptık. Birbirinden güzel pasta ve börekler, içecekler, kurabiye ve sarmalar vs. hazırlayarak Şehit Şerife Bacı Ortaokulu ailesi olmanın, birlik ve beraberliğin güzel bir örneğini sergileyerek ortamı güzelleştiren ve emeği geçen İdareci, öğretmen veli ve personelimize teşekkür ediyoruz.

Haz

Mutlu Ailem Konulu Resim ve Şiir Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi. 

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından aile kurumunun önem ve değeri hakkında çocuklarımızın resim ve şiir yoluyla kendilerini özgürce ifade edebilmeleri, var olan yeteneklerini ortaya çıkarmaları ve aile ortamındaki huzuru betimlemeleri amacıyla düzenlenen “Mutlu Ailem” temalı resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi. 

May

Yapmış olduğumuz deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilerimize, proje kapsamında İtalya da eğitime katılan öğretmen ve öğrencilerimize, çeşitli branşlarda il ve bölge derecesi yapan öğrencilerimizi ödüllendirdik.

May

5.ve 8.sınıflar kermesimizi yaptık. Birbirinden güzel pasta ve börekler, içecekler, kurabiye ve sarmalar vs. hazırlayarak Şehit Şerife Bacı Ortaokulu ailesi olmanın, birlik ve beraberliğin güzel bir örneğini sergileyerek ortamı güzelleştiren ve emeği geçen İdareci, öğretmen veli ve personelimize teşekkür ediyoruz.

May

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Erasmus okul akreditasyon projesi kapsamında öğretmenimiz Sevil Uğurlu ve 4 öğrencimiz İtalyan eğitim sistemi, karşılıklı bilgi alışverişi ve öğrenme ortamları hakkında eğitim alıyor. Okul ziyaretleri ve yaşıtlarıyla etkileşim içinde öğreniyorlar.

May

FLOOR CURLİNG Büyülü Taşlar Curling Yarışması'nda Yıldız Kız ve Yıldız Erkek takımlarımız 1.olmuştur. Soner Kibaroğlu öğretmenimizi ve kaynaştırma öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

May

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Erasmus okul akreditasyon projesi kapsamında öğretmenimiz Sevil Uğurlu ve 4 öğrencimizi İtalya ya uğurladık. 5 gün boyunca İtalyan eğitim sistemi, karşılıklı bilgi alışverişi ve öğrenme ortamları hakkında eğitim alacak öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.